Bohové

6. září 2010 v 19:05
 Většina lidí si pod pojmem bůh představí Ježíše Krista nebo kostel nebo vánoce.Důležité věci vám zde napíšu a na ostatní se budete muset zeptat.
 Bůh není jen jeden.Bohů je 100 a každý má svůj hlas (něco jako volby by se dalo říct).Bohové můžou rozhodovat v plném počtu,nikdy nesmí nikdo chybět.Stalo se jenom jednou že jeden z bohů chyběl a zavinilo to,né nic v jejích světě,velké katastrofy,jako povodně,laviny,hodně mrtvých.
 Bůh nesmí nikdy vstoupit do našeho světa,pokud nemá povolení(dalo by se říct pokud nedostane většinu hlasů).Bohové mají taky pravidlo,že nikdy nesmí naschvál přilepšit jenom jednomu člověku.Často se lidé modlí,aby jim bůh splnil to a tamto,ale tohle nikdy nevyslechnou.Musí to být něco co chce daleko více lidí.
 Bohové mají i rozdělené práce.Jeden bůh zkoumá lid,druhý rozhoduje jestli mrtvý anděl bude nebo nebude žít (zatím ani jednou neposlal někoho zpět,protože nikdo neměl dostatečný důvod) a potom je třeba bůh počasí,atd...Znám jméno boha počasí-Munto,lásky-Parvati,narození (nebo také smrti)-Mesijáš.Tito bohové mají své úkoly a když je neplní,vzepřou se zákonům nebe a pekla a tím pádem jsou jakoby zbaveni moci.Stane se z nich většinou Anděl nebo hůř člověk.Kdyby se něco takového stalo,je okamžitě nazrazen někým jiným.Většinou tím kdo si to nejvíce zaslouží ( dosud byl nahrazen jen jeden bůh).
 Bohové nemají žádnou zvláštní podobu.Bible v tomto ohledu mluví pravdu "Člověk byl s svořen k obrazu božímu" a tak vypadají vlastně stejně jako všichni (andělé,démoni,lidé).Lidé si je představujou i jiných velikostí,dejme tomu jako dům.Ne,není tomu tak.Bohové mají stejnou velikost jako my,stejné vlasy,obličej,postavu,nic zvláštního.Na bozích poznáš leda to že nemají křídla a nemůžeš je skoro podkat.
 Jediné zvláštní je jechich moc.Dalo by se říct že bohové jsou všemocní.Dokážou vše na co si vzpomenou.Zvládnou změnit barvu,změnit tvar,nebo vytvořit něco nového.Ikdyž má každý tak velikou moc,dokážou se shodnout a nehádat,nebojovat,a každý plní jen svůj úkol.
 Takže vlastně,každá kulturá má své popřípadě svého boha.třeba Evropa,Egypt,Indie,Čína,atd...
Každý věří ve svého a má přesvědčení že opravdu existuje.Ano,v podstatě je to pravda.Každé náboženství má realného alespoň jednoho boha.Třeba Anubis v Egyptě nebo Parvati v Indii.

K bohům už víc myslím napsat nemůžu.Jestli jsem na něco zapoměla velice se omlouvám a napište do komentářů co.

god


napsala : Archaen

Předem prosím nekopírovat a jestli tak se zdrojem!!!!

 


Komentáře

1 Lissa-chan Lissa-chan | 6. září 2010 v 21:20 | Reagovat

Ahojky četal jsem u své povídky tvoji "reklamu" na blog máš ho hezký tak skus přidat nějakýk komentík plííísky. Moc děkují a ten blog je fakt krásnej...:-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.